Česky

BUGSY'S BAR Living CocktailsBUGSY'S BAR Living Cocktails

Living Cocktails

Bugsy's BarBugsy's Bar

Pařížská 10
110 00  Praha 1
(entrance from Kostečná st.)

mapa

Contact

(+420) 840 BUGSYS
(+420) 840 284 797
bar@bugsysbar.cz

Open

Mo-Su 19:00-2:00

radiospot

Facebook Google plus Twitter Foursquare

Certificate of Excellence 2016 Winner TripAdvisor Bugsy's Bar


BUGSY’S BAR
ODHALIL SVÉ DNA

14 bylin a 666 lahví jako magická čísla nového roku


Gin, tento nesporně nejvýznamnější symbol koktejlové kultury, zažívá na počátku třetího tisíciletí působivý comeback. Na úvod letošního roku si jeden z nejznámějších českých barů, pražský Bugsy’s bar, nadělil gin s příběhem do něhož otiskl své vlastním DNA. Na vzniku ginu se podílelo všech 12 členů jeho týmu, kteří navrhli dvanáct bylin a koření tvořící aromatický a chuťový půdorys DNA ginu. Vznikla tak unikátní směs bylin, k níž přibyl povinný jalovec a za mistra lihovarníka Martina Žufánka, který vtiskl ginu finální charakter, také sušené okvětní lístky růží.


Tým legendárního pražského baru pod vedením Václava Vojíře si dal za cíle vytvořit gin, který by zrcadlil atmosféru a DNA podniku. Právě proto si každý barman vybral jednu oblíbenou bylinku, která ho charakterizuje. Pro Václava Vojíře to byl růžový pepř, Honzu Braniše jasmín, Honzu Tesku čerstvá grepová kůra. Kompletní výčet bylin pak doplňují: citronová tráva, citronová kůra, jalovec, koriandr, ibišek, cubebový pepř, růže, meduňka, mateřídouška, levandule a květ černého bezu. Slovy bartender emeritus české barové scény, Alexe Mikšovice: „Každý, kdo do ginu přispěl, formuloval poselství všem, kteří přijmou v čase příštím nesmrtelnou myšlenku: Koktejly jsou věčné!“


Bugsy’s DNA gin vyrobený v limitované edici číslovaných 666 ks se ukrývá ve speciálním balení v typické černo stříbrné kombinaci. Autorem se stal dvorní kreslíř Bugsy’s baru, Honza Jiříček. Jeho pojetí DNA odráží styl baru doslova do posledního nýtku, který na dárkové krabici také najdete. Prohibiční atmosféra 30. let, mrakodrap jako symbol amerického úspěchu i krásná dívka vyzývající k ochutnání zdobí obal DNA ginu a v kombinaci s obsahem jej povyšují na umělecké dílo.


Perfektně řemeslně vyrobený gin si můžete vychutnat v Bugsy’s baru, bistru Špejle nebo klubu Phenomen jako základ skvělých drinků, nebo jej můžete v parádní krabičce někomu darovat! Limitovaná edice 666 ks mizí ďábelsky rychle.

 

 
TOPlist